Michał Bajor – czaruje nas i wzrusza swoim śpiewem już od 40 lat, jak nikt inny łącząc oryginalny styl z jakością. „Moja miłość” to 19. Płyta w jego dyskografii. Płyta zawiera podstawowe polskie songi o miłości, poza dwoma premierowymi numerami, do których słowa napisał Wojciech Młynarski, a muzykę stworzyli Włodzimierz Korcz („Miłość jest tylko jedna”) i Wojciech Borkowski („Ja kocham, Ty kochasz”).

Po albumach ,,Od Piaf do Garou” i ,,Moje podróże” przyszedł czas na zbiór 17 najpiękniejszych piosenek o miłości. Większość z nich to wielkie przeboje, trwale zapisane w historii polskiej muzyki rozrywkowej i sercach kilku pokoleń słuchaczy.

Usłyszymy m.in. takie nagrania jak: „Lubię wracać tam, gdzie byłem już” , „Prześlicznej wiolonczelistki”, „Życie, kocham cię nad życie” czy „Odkryjemy miłość nieznaną” . Znajdziemy tu również : „Przedostatni walc” , „Nie ma jak u mamy” , czy „Tango Desperado” . Kluczem są tu więc trzy rzeczy: miłość, Młynarski i… niesamowita dykcja Bajora, która pozwala rozkoszować się tymi tekstami w najszlachetniejszy z możliwych sposób. Do tego oczywiście to rozedrgane vibrato…

Elegancja, kunszt i poezja. Michał Bajor w swojej klasie  pokazuje, że polska muzyka bywała dobra i dawniej, że nie ma powodu, by się starej polskiej muzyki wstydzić.