MAREK TORZEWSKI z zespołem, słynny tenor, solista Teatru Królewskiego w Brukseli.

Wykształcony klasycznie nie ogranicza się do muzyki poważnej. Aktywność zawodowa i pasje Marka Torzewskiego od lat wykraczają poza szacowne sceny operowe – w ojczyźnie, a także w Europie i za oceanem. Torzewski ujmuje pięknie brzmiącym, ciepłym głosem, swobodą naturalnością, a śpiewane przez niego utwory wprowadzają w romantyczny nastrój.

Marek Torzewski jest absolwentem wydziału wokalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu. Solista Teatru Wielkiego w Łodzi. W 1985 roku zadebiutował w Teatro alla Scala w Mediolanie pod dyrekcją Claudio Abbado. Rok później wyemigrował do Belgii i został solistą Teatru Królewskiego de la
Monnaie w Brukseli. W latach 1992-2003 występował jako solista na scenach operowych m.in. Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii i innych. Tenor występuje na scenach operowych całego świata.

       Po ariach w największych teatrach operowych, hymnie Polski wykonywanym przez popularnego śpiewaka na stadionach i jego autorskim hymnie piłkarskim „Do przodu, Polsko” przyszedł czas na hołd złożony… miłości na nowej płycie , „L’Amore” z przebojami włoskimi. Włoska muzyka operowa i popularna oraz uczuciowość Włochów są Markowi Torzewskiemu szczególnie bliskie.